Mam 31 lat, proszę o zinterpretowanie mojego wyniku

Krwinki białe 12,19, krwinki czerwone 4,32, hemoglobina 12,5, hematokryt 36,6%, MCV 84,7, MCH 28,9, MCHC 34,2, RDW CV 13,1%, RDW SD 40,2, PŁYTKI KRWI 278, NEUTROFILE 40,5%, LIMFOCYTY 31,4%, MONOCYTY 6,6%, EOZYNOFILE 21,3%, BAZOFILE 0,2%, NEUTROFILE 4,92, LIMFOCYTY 3,83, MONOCYTY 0,81, EOZYNOFILE 2,6, BAZOFILE 0,03, ESR 21, P-FIBRINOGENO 350, CUKIER 94, KREATYNA 0,57, CHOLESTEROL 226, CHOLESTEROL HDL 69, TAG 131, AST 11, ALT 12, GGT 10, ALBUMINY 54,2%, ALFA1 GLOBULINE 6,1%, ALFA2 GLOBULINE 11,3%, BETA1 GLOBULINE 7,7%, BETA2 GLOBULINE 6,3%, GAMMA GLOBULINE 14,4%, S-TIREOTROPINA (TSH) 2,78, S-TIROXINA WOLNA (fT4) 13,8.
ponad rok temu

Witam!

W wyniku morfologii zwraca uwagę lekko podwyższona liczba leukocytów, która wynika ze zbyt dużej ilości granulocytów kwasochłonnych (eozynofilów). Automatyczna analiza (taka jak była wykonywana w Pani przypadku) jest jednak niedokładna - należy wykonać rozmaz ręczny (badanie pod mikroskopem).

Wzrost liczby eozynofilów jest najczęściej spowodowany alergią, zakażeniami pasożytniczymi, rzadziej - niektórymi chorobami krwi i szpiku kostnego, chorobami zapalnymi tkanki łącznej, chorobami płuc. Ze względu na to, że bezwzględna liczba eozynofilów znacznie (bo aż 6,5-krotnie) przekracza wartości uznawane za prawidłowe, konieczna jest możliwie szybka diagnostyka.

Podwyższone OB (ESR) oraz podwyższenie procentowego udziału alfa1 i alfa2 globulin wskazują na obecność procesu zapalnego.

Zbyt wysoka jest wartość cholesterolu całkowitego. Stężenie cholesterolu HDL i triglicerdów jest prawidłowe. Wyniki oznaczeń stężenia glukozy, kreatyniny, aktywności enzymów wątrobowych, TSH i fT4 nie budzą zastrzeżeń. Niestety nie wiem, w jakich jednostkach wyrażone jest stężenie fibrynogenu, co uniemożliwia interpretację wyniku.

Powinna Pani zgłosić się do lekarza celem wyjaśnienia przyczyn odchyleń w badaniach laboratoryjnych.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.