Analiza wyniku badania krwi u kobiety chorej na cukrzycę

Mam 33 lata - kobieta. Od przeszło 22 lat choruję na cukrzycę typu I. Od prawie 3 miesięcy źle się czuję, mam luźne stolce, zgagę i bóle brzucha, jestem osłabiona, mam bóle stawów. Moje wyniki: WBC -2,5 K/uL, RBC-4,28, HGB -11,2, HCT 33,5%, MCV-78,3fl, MCH 26,2 pg, MCHC 33,4 g/dl, PLT-309 K/ul. Rozmaz krwi obwodowej neutr. - 46,4%, limf.-39,4%, mono-11,4% eo-2,4, ba-0,4%, żelazo -37 (norma-60-180), CRP-0,4%, w kale pasożytów brak, krwi utajonej brak, hp - brak. Leczona wcześniej antybiotykami na HP.p/ciała przeciw transglutaminazie tkankowej - Igg - wątpliwy, Iga - ujemny. Proszę o interpretację wyników.

Witam! Przedstawione wyniki badań mogą sugerować niedokrwistość mikrocytarną z niedoboru żelaza. Oprócz tego widoczne jest zmniejszenie liczby białych krwinek - leukopenia. W pozostałych parametrach nie stwierdzono odchyleń. Biorąc pod uwagę dolegliwości można przypuszczać, że niedobór żelaza może być spowodowany nieprawidłowym wchłanianiem. Wykonano szereg badań, ale warto jeszcze zastanowić się nad całkowitym wykluczeniem giardiozy (poprzez test na obecność antygenów G.lamblia w stolcu), choroby Leśniowskiego-Crohna (endoskopia) oraz infekcji bakteryjnej (posiew kału). Proponuję skonsultować problem z gastroenterologiem lub internistą, niedokrwistość może wymagać doustnej suplementacji żelazem. Pozdrawiam serdecznie!