Zaburzenia snu i napady lęku dwa lata po rozwodzie

Mam 47 lat, jestem mężczyzną, od jakiegoś czasu pojawiają się u mnie nagłe stany lękowe. Towarzyszy temu nagłe oblewanie się potem, zaburzenia snu. Podłożem tego może być rozwód jaki miałem dwa tata temu. Wychowuję dwóch synów, była żona leczyła się na depresję i miała gwałtowne wybuchy. Ja sie wycofywałem, a teraz zacząłem odczuwać te dziwne lęki. Głowę mam gorącą, jest mi zimno, suchość w gardle. Piję dużo wody i zażywam magnez. Proszę o podpowiedź, co mam zrobić, aby sobie pomóc.

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie! Przez Internet nie jestem w stanie postawić żadnej diagnozy, gdyż to wymaga bezpośredniej konsultacji u psychiatry. Niewykluczone, że pojawiające się u Pana nagłe stany lękowe są skutkiem stresu, jaki Pan przeżył w związku z rozwodem. Aktualnie zapewne również czuje się Pan przeciążony opieką nad synami, być może w taki sposób odreagowuje też trudną przeszłość. Objawy, o których Pan wspomina, a więc: niepokój, lęk, wzmożona potliwość, problemy ze snem, suchość w gardle, uczucia związane ze zmianą temperatury mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe, np. na ataki paniki, o których może Pan przeczytać pod poniższymi linkami: http://portal.abczdrowie.pl/atak-paniki http://portal.abczdrowie.pl/napad-leku Obawiam się, że zażywanie magnezu na niewiele się zda. Na własną rękę trudno walczyć z nerwicą. Więcej o zaburzeniach nerwicowych przeczyta Pan tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/nerwica-i-leki. Osobiście zachęcałabym Pana do wizyty u lekarza psychiatry, który miałby szansę rzetelnie Pana zdiagnozować i zaproponować najbardziej odpowiednie leczenie. Proszę nie bagatelizować stanu swojego zdrowia psychicznego. Pozdrawiam i życzę powodzenia!