Czy mogę zajść w ciążę, mając 54 lata?

Mam 54 lata i co 24-26 dni okres. Mam partnera 52 lata. Mija 36 dzień i brak okresu, bolą mnie troszkę piersi - bardziej sutki. Czy mogę jeszcze zajść w ciążę?

Witam serdecznie! Jeżeli jest Pani aktywna seksualnie i nie stosuje metod zabezpieczenia, a jednocześnie miesiączkuje Pani regularnie to ryzyko ciąży oczywiście istnieje. Do jej wykluczenia wskazane jest wykonanie testu ciążowego. Negatywny wynik testu może być zapowiedzią rozpoczynającej się menopauzy. Rozpoznanie okresu przedmenopauzalnego oraz klimakterium możliwe jest przeprowadzeniu dokładnego wywiad lekarskiego i badania ginekologicznego. W sytuacjach niepewnych zaleca się wykonanie badań hormonalnych. Pozdrawiam