Mam 59 lat i problemy ze snem: co może być przyczyną?

Witam. Mam 59 lat. Od dłuższego czasu cierpię na bezsenność. Kładę się o 22:00 i potrafię całej nocy nie spać, a jak zasnę np. o 2 - 3, to budzę się o 6. Ostatnio nawet próbowałam wziąć tabletkę na sen, jednak bez rezultatu. Czy mogę sobie z tym jakoś poradzić? Dodam, że kolację jem przeważnie o 19:00. Przed snem oglądam telewizję tak do 22:00 - 23:00, a później kładę się do łóżka i nie mogę zasnąć. Od wielu lat łóżko stoi w tym samym miejscu. Ta bezsenność trwa już ponad trzy lata. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie!
Tak długie problemy ze snem należy koniecznie skonsultować z psychiatrą, najlepiej w poradni zaburzeń snu. Jeżeli tryb Pana życia nie uległ drastycznym zmianom to konieczna jest diagnostyka Pana problemu. Z wiekiem skraca się długość spania, co ma charakter fizjologiczny. Jeżeli jednak budzi się Pan niewyspany, zmęczony, wskazane jest podjęcie leczenia.
Pozdarwiam.