Mam 60 lat, jestem sprawny - skąd zaburzenia erekcji?

Mam 60 lat i od pewnego czasu obserwuję kłopoty z utrzymaniem erekcji w czasie stosunku płciowego. Proszę o radę. Codziennie ćwiczę jogę, jestem sprawny, trochę stresu mi towarzyszy, wykonuję stresującą prace dyrektora. Pozdrawiam
60 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie.

To bardzo dobrze, że stara się Pan prowadzić zdrowy tryb życia i dba o kondycję. Z pewnością odbijało się to pozytywnie na Pana dotychczasowym życiu seksualnym. Niestety, stres i kłopoty również się na nim odbijają - trzeba sobie z nimi nauczyć radzić. Istnieje także możliwość, że spadek potencji jest u Pana spowodowany przez jakąś chorobę lub stosowane leki, np. na nadciśnienie. Czy zauważył Pan jeszcze jakieś dolegliwości? Dobrze byłoby przejść się na badania, niekoniecznie pod kontem urologicznym. Można też rozważyć przyjmowanie leków wspomagających potencję.