Mam alergię na pestki dyni, orzechy laskowe, kiwi i arbuza - jaki składnik mnie uczula?

Witam. Mam alergię na pestki dyni, orzechy laskowe, kiwi i arbuza (ostatnio dołączył do kolekcji). Czego mam się wystrzegać? Chodzi mi o coś, co zawarte jest w tych owocach. Co je łączy? Nigdy nie miałam robionych żadnych testów w tym kierunku, ale stwierdzono u mnie atopowe zapalenie skóry, manifestujące się wysypką, bardzo swędzącą. Mam też uczulenie na słońce. Co dziwne, jak zjem arbuza, pestki z dyni, to dostaję uczulenia na przegubie lewej dłoni i wygląda to jak po jakimś ciężkim oparzeniu. Potem skóra schodzi jak po długotrwałej sterydoterapii (widziałam coś takiego u chorego długotrwale przyjmującego leki sterydowe doustnie). Po orzechach laskowych i kiwi puchnie mi najpierw podniebienie miękkie, a potem gardło. Jeszcze nie doszło do większych objawów, ale już zaczynam się obawiać do czego może jeszcze dojść. A jakby tego było mało, to nie mogę brać leków odczulających typu Z*** albo C*** czy A***, bo mam WPW i serce mi wariuje tak, że chce wyskoczyć z klatki piersiowej. Zostają mi chyba tylko sterydy w razie konieczności.
ponad rok temu

Witam,

Z opisu wynika, że ma Pani dużą skłonność do atopii, a co za tym idzie alergii. Niestety na wiele alergenów. Stąd musi Pani bardzo uważać na różne składniki diety, ale również alergeny w otoczeniu - składniki odzieży, detergenty, zwierzęta, czy alergeny wziewne. W przypadku zauważenia najmniejszej reakcji na któryś z nich wskazana jest jego eliminacja z otoczenia.

Pozdrawiam