Mam anoreksję bulimiczną i nadużywam bisacodyl - czy to może być powodem wypadania moich włosów?

Od kilku miesięcy choruję na zaburzenia odżywiania. Na początku tylko wymiotowałam albo żyłam na głodówkach, od marca doszło przeczyszczanie na początku 5-6 tabletek bisacodylu, a teraz zdarza się, że wezmę nawet 60 tabletek (!), a mój organizm prawie nie reaguje nawet na taką dawkę. Od jakiegoś czasu bardzo wypadają mi włosy praktycznie całymi garściami wypadła już więcej jak polowa nie wiem co mam robić czy to bisacodyl jest przyczyną mojego łysienia? Już od 2 miesięcy całkowicie zatrzymała mi się miesiączka, nie wiem co mam z tym wszystkim robić. Bardzo proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest bardzo wiele, jednak w Pani sytuacji prawdopodobnie to Pani działania sprowokowały nadmierną utratę włosów. Prowadzenie takiego trybu życia nie może pozostać bez wpływu na organizm. Zarówno wypadnie włosów, jak i brak miesiączki są efekty odchudzania.
W przypadku stosowanego leku raczej nie powstają takie objawy niepożądane, jednak przyjmowanie takich dawek leku stanowi zagrożenie dla zdrowia, gdyż może doprowadzać do zaburzeń wodno-elektrolitowych oraz chorób przewodu pokarmowego.
w Pani przypadku niezbędna jest wizyta u lekarza rodzinnego i wykonanie badań dodatkowych, niezbędna jest również wizyta u psychiatry - do specjalisty tego nie jest konieczne skierowanie.
Pozdrawiam