Mam astygmatyzm i chcę zdawać prawo jazdy - czy lekarz wyda mi zaświadczenie?

W maju skończę 18 lat i mam zamiar zrobić prawo jazdy. Chcę się dowiedzieć, czy okulista wyda mi zaświadczenie. Obecna moja wada to astygmatyzm i noszę okulary ze szkłami OP strefa -3,5, cylinder +3,0, oś 100, odległość źrenicy 58, OL strefa -2,25, cylinder +2,75, oś 85. Wspomnę, że 1,5 roku temu moja wada była mniejsza, ale niestety nie pamiętam, jakie były szkła.

ponad rok temu

Witam!

Wada wzroku choćby była nie wiem jak skomplikowana, to nie powód, by ograniczyć możliwość wydania prawa jazdy.

Ważniejsze jest, czy z odpowiednio skorygowaną wadą (okularami lub soczewkami kontaktowymi), pacjent ma odpowiednią ostrość wzroku.

Reasumując wada wzroku nie jest problemem. Może nim być jedynie obniżona ostrość wzroku mimo zastosowania najlepszej możliwej korekcji.

Pozdrawiam

Witam.
Sama wada wzroku nie jest przeciwskazaniem do ubiegania się o prawo jazdy , natomiast bardzo ważne jest ile aktualnie Pan widzi do dali w korekcji okularowej.
Pozdrawiam