Mam bardzo duży brzuch i grube łydki

Witam mam 14 lat mój wzrost wynosi 166 cm mam wielki problem ważę 73 kg jestem młodym chłopcem chciał bym schudnąć lecz nie wiem jak moje BMI wynosi: 29,1. Mam bardzo duży brzuch i grube nogi łydki mi obcierają. Najbardziej mnie denerwują małe oczy które poprzez to że jestem gruby opada mi tłuszcz i brzydko to wygląda. Jeszcze nigdy nie próbowałem schudnąć i nie wiem co mam zrobić w poradnie zalecili mi dietę 1500 kalorii lecz dalej nie wiem do jakiej diety się stosować jem 3 posiłki dziennie. W mojej rodzinne są grube osoby babcia, wujek, tata. Lekarze mówią że grubość to nie jest z powodu jakiejś choroby tylko po prostu nadwaga. Jem bardzo dużo czasem więcej niż tata. BŁAGAM O POMOC !!!?
14 LAT ponad rok temu

Witam,

W chwili obecnej jesteś na skraju nadwagi i otyłości.
Powinieneś pozostawać pod nadzorem lekarza i dietetyka.
Wszystkie decyzje powinieneś podejmować z rodzicami.
Jeśli zalecono Ci dietę 1500 kcal, powinieneś poprosić mamę lub tatę, aby pomogli i podpowiedzieli Ci jak się do niej stosować.

Jeśli masz problem z wielkością porcji, powinieneś rozbić całkowitą ilość posiłków na 5.
Przy 3 posiłkach dziennie możesz nadal odczuwać głód, 5 niewielkich posiłków zapobiegnie nadmiernemu apetytowi.

Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Nie napisałeś nic na temat aktywności fizycznej, niemniej więcej ruchu byłoby w Twoim przypadku bardzo wskazane.
Aby nie obciążać nadmiernie stawów, warto abyś wybrał się na basen, jeździł na rowerze, spacerował, lub uczęszczał na zajęcia SKS.
Ruszać się powinieneś codziennie (o ile nie ma ku temu przeciwwskazań zdrowotnych).

Porozmawiaj z rodzicami o swoim problemie i chęci schudnięcia.

Pozdrawiam