Mam bardzo grube nogi i pupę: jak schudnąć w tym przypadku?

Nazywam się Oliwia, mam 14 lat .. i jestem bardzo gruba. Mam 164 cm wzrostu i ważę 64. To straszne! Bo mam bardzo grube nogi (zwłaszcza w udach) no i strasznie wielką pupę. Problem polega w tym, że bardzo dużo jem. Ciągle jestem głodna i uwielbiam słodycze. Nie odmawiam sobie niczego. I drugi problem to to, że za żadne skarby nie lubię się ruszać, robię wszystko, żeby nie ćwiczyć na w-f w ogóle. W wakacje lubię siedzieć przed TV i jeść coś itp. Raz próbowałam się odchudzać, co prawda to chyba były 4 miesiące, schudłam 3 kilo, ale nie wytrzymałam, ciągle mi burczało w brzuchu i czasami myślałam, że nie wytrzymam. Jeździłam wtedy też na rowerze. Mam trzy siostry, każda z nich jest szczupła i aktywna fizycznie. Jedna nawet ma niedowagę. Moja mama ma świetną sylwetkę, a tata jest gruby. Jego siostra też. Boję się, że podałam się na tatę ! ;(( Mój dzień zaczyna się o 6.00, wstaję, jem płatki, potem w szkole drugie śniadanie - pączek z czekoladą. W szkole jem obiady, potem przychodzę z domu i zapycham się słodyczami przy nauce. Około 17-18 jem obiadokolację, często są to moje ukochane fast-foody. Nie wyobrażam sobie bez nich życia. Około 20-21 jem jakieś czekoladki, batoniki i to kilka na raz i potem idę spać. Nie piję napojów gazowanych, czasem pepsi, ale to raz na dłuższy czas. Piję herbatę. Nie choruję na choroby przewlekłe. Błagam o pomoc, bo nie wiem już co robić. Jak dalej będę tak jeść, to wybuchnę. ;((
14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała mieści się w granicy szerokiej normy dla wieku lecz jest zbyt duża w odniesieniu do wzrostu. Problem zbyt wysokiej masy ciała oraz nadmiernego objadania się powinien być skontrolowany przez lekarza. Nie powinnaś odchudzać się na własną rękę, gdyż grozi to ryzykiem wystąpienia powikłań. Twój sposób odżywiania może predysponować do niekontrolowanego zwiększania masy ciała. Dla zdrowia powinnaś jednak wdrożyć regularną aktywność fizyczną. Unikaj słodyczy szczególnie przed snem.