Mam bardzo niską masę ciała

Mam 16 lat i 162 cm. Zawsze miałam niedowagę. Moja największa waga wynosiła 40 kg. Wiem, że to mało ;/ Od wakacji unikałam jedzenia. Przez 6 miesięcy schudłam do 30 kg ;/ Wiem, że wyglądam okropnie. Od października odżywiam się normalnie. Można powiedzieć, że nawet jem więcej niż niektórzy domownicy, a moja waga nadal stoi w miejscu i nie mogę przybrać na wadze ;/ Miałam robione wyniki, niby wszystko w porządku, ale ja się boję, no i źle czuję w swoim ciele. Co może być tego powodem, że nie tyję? :< Pomocy! Nie nazwałabym tego anoreksją, gdyż uwielbiam jeść. Potrafię zjeść nawet 5 kanapek przez cały chleb, np. na kolację.

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

ma Pani skrajnie niską masę ciała - ten stan może zagrażać Pani życiu!

Nie napisała Pani wiele o możliwych przyczynach takiego stanu zdrowia, jednakże wydaje mi się, że należy podejrzewać  anoreksję. Proszę porozmawiać z rodziną i jak najszybciej skontaktować się z psychiatrą. Jeśli rozpozna on anoreksję, należy bardzo poważnie rozważyć konieczność hospitalizacji.

Jeśli pojawią się inne niepokojące objawy (bóle w klatce piersiowej, kołatania serca, duszności, krwawienia, znaczne osłabienie lub senność, nasilone nudności lub wymioty), proszę wzywać pogotowie ratunkowe.

Pozdrawiam serdecznie