Mam brzuch jak balon, pomocy!

Jestem gruba. Mam potężny brzuch! Mam 10 lat, 2 marca będę miała 11. Ważę 49 kilo i mam 153 wzrostu. Często się głodzę, a potem rzucam na jedzenie. Co mam zrobić? Rok temu w ferie zimowe jadłam okropnie często pizzę. Mam w-f ( WF) 4 razy w tygodniu, oprócz tego jeżdżę konno i pływam na basenie. Teraz unikam Fast Food ' ów, ale ciągle mam brzuch jak balon. Proszę o pomoc!

Witam,

Twoje BMI wynosi 20,9.
Odpowiada to przedziałowi między 75,a 90 centylem.
Masz prawidłową masę ciała.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Piramidę Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży znajdziesz na stronie:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam