Mam bulimię, tnę się i mam myśli samobójcze, czy to depresja?

Mam 16 lat. Okaleczam się od ponad roku, myślę, że mam bulimię (objadam się, wymiotuję od kilku miesięcy). Jestem po dwóch próbach samobójczych. Myślę, że mam głęboką depresję, ale w psychiatryku jak byłam mi jej nie zdiagnozowali. Nadal mam myśli samobójcze, nie chcę mi się żyć,nic nie robię, zaniedbuje wszystko, siebie, nie chce mi się o nic postarać, planuje samobójstwo. Moje wakacje to siedzenie, wymiotowanie, nic nie robienie. Czy to na prawdę depresja? Sądzę ze potrzebuje antydepresatów.

Witam,
Po pierwsze jeśli jest taka możliwość powiedz o swoim stanie jak najszybciej najbliższym Ci osobom oraz udaj się do Poradni Zdrowia Psychicznego w celu skorzystania z pomocy. Leki nie rozwiązują problemów, jednakże w przypadku opisanych objawów potrzebna będzie konsultacja psychiatryczna - zabierz na nią kartę z pobytu w szpitalu oraz inne dokumenty, które posiadasz o swoim stanie zdrowia psychicznego. Korzystne w perspektywie czasowej będzie podjęcie psychoterapii mając na celu pracę nad zaburzeniami odżywiania oraz podtrzymywanie dobrego samopoczucia.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek