Mam coraz większe poczucie beznadziejności

Mam 25 lat i od 4 miesięcy jestem mamą Zuzi. Niestety z dnia na dzień mam coraz większe poczucie beznadziejności, straciłam chęć jedzenia, coraz bardziej odizolowuję się od męża, czuję się taka pusta, wypalona, bez żadnych uczuć, córką zajmuję się cały czas oraz 7-letnim synem. W poprzedniej ciąży też miałam podobne stany, ale bardzo łagodne i mijały po 3 dniach. Teraz męczę się już tydzień i z dnia na dzień jest coraz gorzej. Co mam robić - przeczekać czy skontaktować się z psychologiem lub terapeutą? Ale gdzie szukać pomocy?

Witam Panią!

Uważam, że powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do psychiatry lub psychoterapeuty. Na wizytę może się Pani umówić w poradni zdrowia psychicznego lub w prywatnym gabinecie, adresy znajdzie Pani w internecie.

Przeczekanie nie jest dobrym rozwiązaniem. Zdarza się, że objawy w końcu samoistnie ustępują, ale po jakimś czasie zwykle powracają w większym natężeniu. Prawdopodobnie tak też było w Pani przypadku.

Najskuteczniejszą formą leczenia depresji jest farmakoterapia połączona z psychoterapią.

Pozdrawiam.