Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam coś na piersi, nie nie wiem, co to jest...

Około 2 lub 3 dni temu koło mojej brodawki wyczułam coś w rodzaju kuleczki, która była niezbyt duża i mnie bolała... Nie mogłam spać na brzuchu. Mam mały biust, ale biustonosz lub czasem dotyk bluzki sprawiał mi ból, może niezbyt wielki, ale sprawiał. Wczoraj i dziś, gdy sprawdzałam pierś, okazało się, że ta kuleczka zmalała i mnie nie boli, ale nie wiem, co to jest i się bardzo boję. Mam 16 lat i pierwszy raz mi się coś takiego zdarza. Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź.

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Wyleczalność raka piersi

Witam serdecznie!

Objawy przez Panią opisywane oraz młody wiek wskazują, że jest to związane z dojrzewaniem. W czasie tego procesu dochodzi do licznych podziałów i wzrostu gruczołów mlekowych, które przyjmują postać zgrubienia w okolicy brodawki sutka, i mogą być w tym czasie bolesne przy dotyku. Często ten ból zależy od fazy cyklu miesięcznego i jest bardziej nasilony po miesiączce, co jest związane z hormonami.

Proszę się więc nie martwić.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy