Mam depresję, nie umiem sobie poradzić z niczym

Mam 28 lat i nie umiem już tak żyć. Mam depresję, krzyczę na dzieci, męża, wybucham z byle powodu, mam agresję w sobie i płaczę. Proszę o pomoc, biorę tabletki depresyjne od 2 tygodni i nic, zero poprawy. Z góry dziękuję. Leki moje to ciplex.

28 LAT ponad rok temu

Witam!

Pierwsze moje pytanie jest takie, czy konsultowała się Pani z lekarzem psychiatrą? Jeśli nie, to proszę to jak najszybciej zrobić. Leczenie farmakologiczne powinno się rozpocząć dopiero po postawieniu diagnozy przez lekarza psychiatrę. Poza tym, objawy, które Pani opisała mogą świadczyć nie tylko o depresji. Depresji towarzyszy przede wszystkim obniżenie nastroju i ogólna niechęć, o czym Pani nie wspomina.

Działanie leków antydepresyjnych jest opóźnione, poprawa nastroju następuje zwykle po upływie 3 tygodni od ich stosowania.

Sugerowałabym, aby skonsultowała się Pani również z psychoterapeutą, gdyż w leczeniu depresji najlepsze efekty daje terapia łączona, czyli farmakoterapia i psychoterapia równocześnie.

Pozdrawiam