Mam dobre wyniki, więc dlaczego ciągle choruję?

Witam, Od paru lat bardzo często choruję. Na początku zdarzało się to co miesiąc-dwa, a od grudnia (b.r.) praktycznie co tydzień. Mam okropnie obniżoną odporność. Nie są to jakieś poważne choroby - zwykłe przeziębienia, jednak w takiej częstotliwości są trudne do zniesienia. Nie przesadzę, mówiąc, że te "drobne" choroby niszczą mi życie. Przez nie mam problemy na studiach, nie mogę czerpać radości z rzeczy, które są ogólnie dostępne zdrowym osobom (np. sporty, spacery - od razu jestem po nich chora). Wywołuje to we mnie ogromną frustrację, złość, niechęć do życia, nienawiść do siebie, strach przed kolejną infekcją. Nie jestem wymagająca, potrafię cieszyć się naprawdę prozaicznymi sprawami, ale bez zdrowia staje się to niemożliwe. Wyniki badań wychodzą bez zarzutu, a lekarze nie potrafią mi pomóc. Ostatnio zaczęłam też jeść dużo warzyw i owoców, bo słyszałam, że to ponoć daje pozytywne rezultaty w przypadku osłabionego układu immunologicznego. Nie wiem, co zrobić, gdzie się udać. Nie wiem także jak nie załamać się psychicznie po n-tej z kolei chorobie. Tracę nadzieję, że będzie lepiej i jest mi bardzo ciężko. Jestem młodą osobą i nie mogę się pogodzić, że tak wiele przechodzi mi "koło nosa" i że przerasta mnie problem, na który nie mam wpływu. Proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Problemy ze zdrowiem mogą odzwierciedlać problemy psychiczne, dlatego proponowałabym, aby zastanowiła się Pani nad wizytą u psychologa. Niektórzy ludzie manifestują poprzez częste choroby słabą odporność na problemy natury emocjonalnej. Oczywiście jest to powiązane z obniżoną odpornością układu immunologicznego.
Jeżeli wyniki badań są zadowalające, to proponowałabym rozważyć wizytę u psychologa. Tam będzie mogła wzmocnić się przed lękiem związanym z kolejnymi infekcjami, a także zastanowić się przed czym "chroni" Panią choroba. Być może brzmi to absurdalnie dla Pani, ale coraz częściej choroby na poziomie nieświadomym stanowią ucieczkę przed obowiązkami. Z psychologiem będzie mogła Pani uświadomić sobie swoje tendencje behawioralne oraz wzmocnić się psychicznie.
Pozdrawiam