Mam dolegliwości urologiczno-ginekologiczne. Co polecacie?

Mam 27 lat i jestem kobietą, mam zaburzenia w oddawaniu moczu i lekkie bóle brzucha, czasem gorączkę. Nasila się to w nocy, aczkolwiek gorączka różnie, czasem parę razy w ciągu dnia, lecz na krotko. Wyniki badań posiewu moczu wyszły: Escherichia coli 10 do 5 i staphylococcus koagulazo (-) 10 do 2 Co to oznacza? Lekarz przepisał mi A***, bóle brzucha zniknęły, ale nadal chodzę czesto do toalety. Byłam również u ginekologa, ponieważ do tego mam pieczenie w pochwie i kremowo-żółte upławy (taka kremowa konsystencja) o nieprzyjemnym zapachu, trudnym do określenia. Ginekolog przepisal mi B*** (tab. dopochwowe) i M*** - tab. do łykania. Po parunastu dniach stosowania B*** miałam problem z włożeniem następnej pigułki - odniosłam wrażenie, że w pochwie jest STRASZNIE sucho i jakby wszystko napuchnięte. A po M*** miałam metaliczny smak w ustach. Odstawiłam lek B***. Nie wiem, jakie badania powinnam jeszcze wykonać. Robiłam USG domaciczne i cytologię, wyszedł lekki stan zapalny, grupa: 1/2. I jaka jest tego wszystkiego przyczyna? Trwa to już ponad 7 miesięcy. Proszę o jakąkolwiek odpowiedź i interpretację wyników posiewu, strasznie się tą sytuacją martwię. Z góry będę Państwu bardzo wdzięczna. Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

W przypadku zakażenia układu moczowego wskazana jest antybiotykoterapia, którą u Pani przeprowadzono. Ból brzucha może byc efektem przyjmowania antybiotyków, bez zastosowania leków osłonowych i odbudowujących naturalną florę bakteryjną jelit.

Zakażenie dóg rodnych natomiast ma najprawdopodobniej podłoże grzybicze (Candida albicans) i wskazane jest właśnie stosowanie globulek dopochwoowych. Proszę również pamiętać, że w trakcie leczenia nie powinna Pani odbywać stosunków seksualnych, jak również zadbać o leczenie partnera, gdyz jest to koniecznością, przy tego rodzaju infekcjach. Być może nie stosowała się Pani do takich zaleceń, w związku z czym zakażenie nawraca.