Mam dość słuchania, że będzie dobrze. Czy ktoś mi może jeszcze pomóc?

Witam. Odeszłam od męża z powodu krzywd, znęcania się psychicznego, wykorzystywania seksualnego i zdrady, nie żyję już z nim od ponad 2 lat. Mamy wspólne dziecko. Od jakiegoś czasu jestem z kimś w związku, walczę w sądzie z mężem i teściami, jestem z tym wszystkim sama i zmęczona mam ochotę się poddać.

Wychowywałam się w D.DZ. Rodzice się znęcali na de mną psychicznie i fizycznie:(. Teraz zauważyłam, że obecny partner jest bardzo nerwowy, mam obawy, że sytuacja się powtórzy :(. Bardzo się boję, zależy mi na tej osobie, ale strach jest silniejszy - odsuwam się od partnera, nie wiem dlaczego jestem zimna, nie chce z nikim spędzać z nim czasu, najchętniej zamknęłabym się w domu i spała.

Cierpię na bezsenność, często płaczę, codziennie pesymistycznie podchodzę do życia, krytycznie, a do swojej osoby nabrałam obrzydzenia. Nic mnie nie cieszy, zaczynam do wszystkiego podchodzić obojętnie, jakby mi już na niczym nie zależało, jestem nerwowa, myślę tylko o śmierci - że jak umrę ten ból, cierpienie zniknie i wszyscy dookoła będą mieli lżej. Czasem tęsknię za mężem mimo tego, ile krzywd mi wyrządził.

Nie potrafię zrozumieć czego chcę od życia. Mam dość słuchania, że będzie dobrze, że nie mogę się podać. Jak już tracę siły czuję jakby nikt mnie nie rozumiał, a tylko wymagał wymagał mówiąc: "całe życie jesteś silna, tyle przeszłaś, co to dla ciebie", ale ja już tracę siły, wypalam się, jestem zmęczona - czy to możliwe? Czemu zamykam się w sobie i nie chcę z nikim rozmawiać? Boję się? Proszę o pomoc! Dziękuję.

Witam!

Pani sytuacja jest bardzo trudna i wpływa negatywnie na Pani samopoczucie. Potrzebuje Pani stabilizacji i bezpieczeństwa. Mąż mógł w pewien sposób zaspokajać te potrzeby. Warto, by zdecydowała się Pani podjąć psychoterapię.

Mogaby Pani skrzystać z pomocy dla ofiar przemocy. Mogłaby Pani popracować nad swoim samopoczuciem i rozwiązaniem problemów. Praca z psychoterapeutą może być dla Pani szansą na odzyskanie dobrego samopoczucia i poprawę jakości życia.

Pozdrawiam

OGÓLNOPOLSKI TELEFON DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE "Niebieska Linia" 800-12-00-02
czynny przez całą dobę

Dzwoniąc pod nr 800-120-002
uzyskasz wsparcie, pomoc psychologiczną, informacje o możliwościach uzyskania pomocy
najbliżej miejsca zamieszkania.

Witam, nie pisała Pani czy korzystała kiedykolwiek z terapii dla DDD. Jesli nie, to zachęcam Panią odnalezienia grupy terapeutycznej DDA/DDD w Pani regionie (można znaleźć takową w ramach NFZ albo prywatnie), oraz do prywatnych sesji, najlepiej u specjalisty w terapii EMDR, która pomaga osobom po wszelkiego rodzaju traumach ( a z tego co Pani napisała wynika, że takowych ma za sobą niemało). Pozdrawiam, Monika

Dzień dobry, bardzo Pani współczuję z powodu tych wszystkich przeżyć. Wiem, że pocieszanie może tylko Panią irytować. Występuje u Pani dużo objawów depresji, więc proszę jak najszybciej skonsultować się z psychiatrą, ale przede wszystkim rozpocząć intensywną terapię u doświadczonego terapeuty specjalizującego się w terapii poznawcz-behawioralnej i terapii schematów. W ten sposób będzie Pani pracować nad bieżącymi problemami, ale i rozwiązywać problemy spowodowane traumą z dzieciństwa. Dobrym pomysłem byłaby też terapia par, jeśli Pani partner się zgodzi. Trzymam kciuki za Panią.