Mam dość swojego wyglądu. Jak to zmienić?

Hej, mam na 14 lat, ważę chyba 60 kg i mam 158 cm wzrostu. Jestem gruba, moją udręką są nogi, baardzo grube uda i łydki, oraz brzuch. Mam tego dość, chciałabym schudnąć od 5-10 kg. Zawsze sobie mówię: ,,zacznij się odchudzać'', taa jasne. No dobra dość tego użalania: Otóż ćwiczę na każdym wf-ie, jeżdżę rowerem na przystanek w dwie strony 8 km, chyba że jest zima to chodzę na nogach z 1,5 km. Zapisałam się na taniec, jedna godzina w tygodniu (nie ma tam za dużo ruchu) i trochę ćwiczę w domu przysiady, brzuszki, wymachy, itp. Jem, wydaje mi się, za dużo na śniadanie, zwykle kanapka lub 2, drugie śniadanie też kanapka lub bułka i jabłko, obiad co w domu jest;) zazwyczaj zupy no i kolacja, często część z obiadu. Często podjadam, słodycze jem rzadko ale jak się dopadnę to łoooo! Chciałabym podrosnąć, czy jest na to szansa? Moi rodzice mają średnio po około 168 cm (są już starsi), moje siostry też tyle, ale mój brat ma ok 185cm. Ja chciałabym mieć 170 cm.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Jesteś jeszcze w wieku dojrzewania, dlatego ciągle rośniesz i się rozwijasz, nie martw się więc wysokością swojego ciała. Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, dlatego powinnaś zacząć zwracać uwagę na to, co i w jakich ilościach jesz.
Warto również podkreślić, że w utracie zbędnych kilogramów niezbędne są regularne ćwiczenia fizyczne. Jesteś aktywna fizycznie, co jest Twoim dużym plusem, nie tylko ze względu na większą łatwość w osiągnięciu pożądanej wagi, ale i na rozwój fizyczny i psychiczny organizmu.

Zacznij od zapoznania się i wdrożenia prawidłowych nawyków żywieniowych w swoje życie.
Zajrzyj do artykułów http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
Wyeliminuj błędy żywieniowe i wprowadź zdrowe nawyki i produkty do swojego jadłospisu.

Pozdrawiam