Mam drętwienie kończyn i bóle głowy - co mi dolega?

Mam 17 lat. Mój problem zaczął się w 3 kl. gimnazjum, ponieważ zaczęły się wymioty i mdłości. Mój problem opiera się teraz na tym, że mam drżenie w plecach co chwilę, bóle głowy, lęki, że umrę, często jestem głodny, zimno mi. Nikt mi nie chce pomóc, chociaż mówię mamie o tym, co mi dolega, mówi, że nie chce mi się chodzić do szkoły i dlatego tak mówię, a to nieprawda. Boję się wszystkiego, nie daję rady z tymi problemami. Najgorsze jest to drżenie w plecach. W szkole nie mam kolegów. Gdy rano wstaję, jestem głodny, drży mi w plecach, drętwieje mi nieraz ręka. Raz mi tak zdrętwiała, że myślałem, że już jej nie mam. Największy problem jest z głodem - co chwilę jestem głodny, senny, zmęczony. Jak przyjdę ze szkoły, głowa mnie boli, chce mi się spać, mam problemy z gardłem, z przełykaniem oraz z plecami, ponieważ jak kiedyś podnosiłem ciężar, to coś strzeliło mi w łopatce, ale przestało. Boli mnie także nadgarstek. Nie będę wszystkiego wypisywał, ale to, co wypisałem teraz, to są najważniejsze objawy. Bardzo proszę o pomoc. Teraz jestem ogólnie w szkole zawodowej. Zły zawód wybrałem. Boję się wielu rzeczy, np. praktyk.

Witam!

Twój list jest pełen lęku i niepokoju. Dolegliwości, jakie zauważasz u siebie, są niepokojące. W pierwszej kolejności wybierz się do swojego lekarza rodzinnego i porozmawiaj z nim na temat drżenia, drętwienia ręki oraz innych dolegliwości ze strony organizmu. Mogą one być wynikiem silnego lęku, jaki przeżywasz w związku z chodzeniem do szkoły, wyborami, jakie podjąłeś, oraz z nadchodzącą wizją praktyk. Jednak nie jest wykluczone, że dolegliwości są też wynikiem uszkodzenia, którego mogłeś doznać podczas wypadku, który opisałeś. Warto również wybrać się do psychologa. Może w Twojej szkole jest taka osoba? Jeśli nie, to możesz porozmawiać z mamą o potrzebie takiej wizyty. Jeżeli mama się nie zgodzi, porozmawiaj z osobą, która może wpłynąć na jej decyzję (np. babcią, zaufanym nauczycielem). W trudnych chwilach możesz korzystać z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Pozdrawiam