Mam dziwne plamienia - czy to może być ciąża?

Tydzień temu w czwartek dostałam plamienia brązowe, potem takie jaśniutkie, potem przez następne dwa dni była wyraźna krew itp., a potem na drugi dzień lekkie plamienie i się skończyło.

Myślałam, że to okres, przedwczoraj w piątek z rana plamiłam na brązowo i potem nic, aż do wczoraj rana zaczęłam lekko plamić (czerwono) do dzisiaj, gdzie jest normalnie, leci ze mnie, ale to jest tak, że przez kilka godzin mało, a momentami nagle leciał taki ciemny kolor jak galareta i przestało (to nie skrzepy).
Dodam, że nie miałam okresu, 5 tyg., lekarz przepisał L***. Co to może być - ciąża?

Witam serdecznie!
Pani opis zawiera bardzo ogólne informacje. Nie precyzuje Pani czasu wydarzeń (np. wizyty u ginekologa), rozpoczęcia przyjmowania L*** ani czasu trwania plamień, co utrudnia zapoznanie się z Pani sytuacją.
Być może występujące krwawienie jest jednorazową zmianą charakteru miesiączki, a ta z kolei nie wymaga diagnostyki.
Jeżeli nie, to opóźnienie okresu o tydzień też nie jest niczym niepokojącym, biorąc pod uwagę Pani młody wiek. Jeżeli plamienia nie trwały dłużej niż tydzień, myślę, że warto poobserwować się jeszcze przez jakiś czas. W innym przypadku zachęcam do wizyty u ginekologa, który w trakcie badania oceni, czy krwawienie jest miesiączką, czy plamieniem międzymiesiączkowym.
Przed wizytą u specjalisty zachęcam do wykonania testu ciążowego.

Pozdrawiam