Mam dziwne wahania nastrojów. Co się dzieje?

Witam, nazywam się Magda. Mam 16 lat. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że mam dziwne wahania nastrojów. W sierpniu byłam na wakacjach, na samym początku gdy gdzieś szłam czułam się tak jakbym miała wybuchnąć płaczem. Nie miałam do niczego chęci, chciałam stamtąd wyjechać jak najszybciej. Następnego dnia na śniadaniu wszystko było już dobrze, ale powtarzało się to w kolejnych dniach. Teraz też tak mam, gdy zrobię coś z czego jestem zadowolona, potem myślę, że nikt tego nie docenia. Albo gdy kupuję bluzkę najpierw się cieszę, a potem mi to wisi. Czy coś jest ze mną nie tak?

Witam!

Objawy, które opisujesz mogą być naturalną konsekwencją okresu dojrzewania, przez który teraz przechodzisz. Nagłe przechodzenie od stanu radości w płacz i smutek może dezorganizować Twoje funkcjonowanie, niemniej jednak dopóki nie powoduje to zbyt dużych konsekwecji oraz tzw. cierpienia psychicznego, to można to potraktować jako stan przejściowy, związny z gospodarką hormonalną.

Jeżeli jednak Twoje samopoczucie uległoby pogorszeniu, to proponowałabym, abyś skonsultowała się z lekarzem specjalistą. Pomyśl także w jaki sposób możesz poprawić sobie samopoczucie, postaraj się realizować takie cynności które sprawiają Ci radość. Daj sobie jednak też przyzwolenie na bycie smutną czasami - są to naturalne emocje, które każdy z nas doświadcza.

Pozdrawiam