Mam fobię społeczną i najcięższy stan depresyjny - czy ja już nigdy nie będę szczęśliwa?

  Mam bardzo poważny problem i nie umiem już sobie z nim poradzić. Bardzo dużo przeżyłam, straciłam rodziców brata i siostrę, zostałam tak naprawdę sama, tak mi się wydaje, w każdym widzę wroga, nie umiem się już odnaleźć w tym wielkim świecie. Leczyłam się też u psychologa i psychiatry, ale musiałam przerwać leczenie, ponieważ jestem w ciąży. Moja choroba rozwijała się pomału i ja myślałam, że nic mi nie jest, a zaczęło się od tego, że dwie koleżanki zniszczyły mi całe moje życie i od tego czasu całe moje życie legło w gruzach - zaprosiłam je na tak zwaną parapetówkę i tak się wszystko zaczęło, wypiłam jednego drinka i film mi się urwał, nic nie pamiętam z tej nocy, a na drugi dzień wyszłam na miasto i miałam wrażenie jak by wszyscy się na mnie patrzyli i śmiali się ze mnie prosto w twarz, a ja tak po prostu nie wiedziałam o co chodzi i nie wiem do dzisiaj. Lekarz stwierdził u mnie fobię społeczną i najcięższy stan depresji - od tamtej pory unikam ludzi i nie umiem się odnaleźć w tym pokręconym świecie, mam lęki, boję się ludzi, nawet jak kładę się do łóżka spać to zastanawiam się na drugi dzień czy nigdzie nie wyszłam w nocy i nic złego nie zrobiłam, chociaż wiem, że poszłam spać, ale i tak sobie wmawiam, że gdzieś wyszłam i coś złego zrobiłam - czy to jest możliwe takie chodzenie we śnie i nic nie pamiętanie, czy to jest tylko moja choroba? Bardzo bym chciała normalnie żyć, cieszyć się, że zostanę mamą, ale mimo moich starań nie potrafię, a zawsze chciałam mieć dziecko i chociaż mam faceta, który mnie kocha i powinnam się cieszyć, ale cały czas sobie wmawiam ze chodzę gdzieś we śnie i robię złe rzeczy a później nic nie pamiętam - czy to jest możliwe? Błagam o pomoc, bardzo mi zależy żeby ktoś mi odpowiedział, pomógł w jakiś sposób - proszę bardzo o pomoc, z góry dziękuję pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedź. nieznajoma

Witam!

Pani choroba wywołuje silny lęk i poczucie niepokoju. Z powodu przeszłych zdarzeń może Pani mieć poczucie, że w nocy robi Pani coś, czego później nie pamięta. Warto, żeby nie przerywała Pani terapii. Ciąża nie jest przeciwwskazaniem do spotkań z psychologiem czy psychoterapeutą.
Warto także, by była Pani pod stałą opieką lekarza psychiatry. Opieka specjalistów może Pani dać możliwość poprawy samopoczucia i złagodzenia przebiegu zaburzeń. Nie należy z niej rezygnować.

Pozdrawiam