Mam grube uda - co robić, żeby były szczuplejsze?

Witam:] Ważę 68 kg przy wzroście 161 cm. Trenuję koszykówkę 6 razy w tygodniu. Poza tym, w domu wykonuję 10 pompek, 20 brzuszków, 20 przysiadów, 20 grzbietów. Przed obozem sportowym ważyłam 68,5 kg, a teraz 68 kg. Na obozie biegliśmy 4 km, potem 5,5 km, następnie 7, aż w końcu 10. Raczej odżywiam się jak każda nastolatka, jem chipsy itp. Ale w ciągu dnia zjadam 6 nektarynek, czy to dobrze? Ponadto mam grube uda i one są moim problemem. Jakie znacie ćwiczenia na nie? Przed obozem nie miałam mięśni, a teraz mam na rękach. Co to oznacza? Jak mam schudnąć? Pomóżcie!;*

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

przede wszystkim nie mogę określić, czy taka masa ciała jest wynikiem nagromadzenia tkanki tłuszczowej (w co wątpię), czy też jest rozbudowaną masą mięśniową. Stawiam na drugi przypadek, ponieważ jesteś bardzo aktywna fizycznie, Twoja masa mięśniowa się rozwija, stąd mimo iż tracisz tkankę tłuszczową, kilogramy na wadze nie ulegają znacznej zmianie. Dzieje się tak dlatego, iż mięśnie są cięższe od tłuszczu.

Jeśli chcesz wiedzieć na pewno, czy masz nadwagę czy też nie, powinnaś udać się do dietetyka, aby zrobić pomiar składu ciała, określający procentową zawartość tłuszczu, mięśni i wody.

Pozdrawiam