Mam grube uda i fałdy na brzuchu

Mam 12, 165 cm wzrostu i wagę 54 kilo. Mam grube uda i fałdy na brzuchu. Gdy patrzę na moje koleżanki które są chude, nie mogę wytrzymać! Proszę was, pomóżcie!
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 19.85 i znajduje się blisko 75 percentyla. Oznacza to, że nie masz nadwagi ani otyłości i nie potrzebujesz diety odchudzającej.
Powinnaś zażywać dużo ruchu, najlepiej jeśli zapiszesz się na dodatkowe zajęcia sportowe dla dziewcząt w Twoim wieku. Pomoże Ci to wymodelować sylwetkę oraz zapewne przyniesie dużo radości.

Mimo wszystko postaraj się unikać produktów mało wartościowych - tj. chipsy, słone przekąski, żywność typu fast-food (pizza, zapiekanki, frytki, hamburgery itp.), słodkie gazowane napoje, cukier i słodycze, ciasta, ciasteczka, produkty cukiernicze.

Pragnienie lepiej gasić wodą mineralną niż sokami owocowymi lub słodkimi napojami.

Pozdrawiam