Mam gruby brzuch - jak się z nim pożegnać?

Dzień dobry!. Mam 15 lat i zauważyłam ze mam troche za gruby brzuch(odstaje)i za ggrube uda jak do mojej budowy ciała czy to normalne w okresie dojrzewania , to tylko chwilowe? Czy powinnym uważac z jedzeniem i zacząc cwiczyc ? Proszę o pomoc!
15 LAT ponad rok temu

Witam,

faktycznie czasami młodzież wyrasta z nadwagi, a sylwetka potrafi się bardzo zmienić w czasie dojrzewania, jednak zwykle błędy żywieniowe doprowadzające do paru zbędnych kilogramów są powtarzane przez lata i doprowadzają do większych problemów z masą ciała w przyszłości.

Na takie problemy jak Pani, proponuję prostą zamianę kilku nawyków żywieniowych na bardziej prawidłowe, większe przykładanie się do ćwiczeń w czasie zajęć w-f oraz częstszą pozaszkolną aktywność fizyczną - raz w tygodniu wyjść na basen, poza tym pomagać w pieleniu ogródka, intensywnie sprzątać mieszkanie itp, proste czynności. Póki mamy lato, proszę postarać się jak najwięcej korzystać z wędrówek, jazdy rowerem itd.

Proszę zapoznać się z zaleceniami ze strony http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci (część dotycząca żywienia młodzieży). Proszę omijać żywność typu fast-food, zwiększyć spożycia smacznych i świeżych owoców oraz warzyw. Pragnienie niech Pani gasi czystą wodą lub wodą z dodatkiem świeżo wyciśniętej cytryny, rezygnując z kolorowych napojów gazowanych. Lody proszę przygotowywać w domu, zamrażając owoce z jogurtem naturalnym.

Już w ciągu pozostałego do rozpoczęcia szkoły półtorej miesiąca może Pani dużo zmienić w wyglądzie, a więc do dzieła!

Ula Bieniek