Mam guzka w piersi czy to jest nowotwór?

Witam!

Mam 24 lat i mam 5-letnią córkę. Od 2 miesięcy wyczuwam guzka w piersi nad sutkiem, czasami się powiększa, a byłam dziś u lekarza i powiedział, że na 80% nie mam raka, ale skierowała mnie na badania i powiedziała, że mogą być też hormony, ale ja mam regularną miesiączkę, to chyba nie są hormony? Czy mam się objawiać, że to rak?

Proszę o szybką odpowiedź, bo się niepokoję :(

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Wiemy, że ta sytuacja jest stresująca, ale naprawdę nie ma aż takich powodów do obaw. U młodych kobiet częstymi guzami w obrębie piersi są zmiany łagodne. W celu dokładnego rozpoznania konieczne są dodatkowe badania takie jak mammografia czy usg piersi. Leczenie zależy od stopnia zaawansowania i rodzaju zmiany.

Proponuję kontynuować wizyty u lekarza, który rozpoczął diagnostykę.

Redakcja abcZdrowie.pl