Mam hipoglikemię reaktywną - jaki wysiłek mogę wykonywać?

Witam, mam 46 lat, od 19 lat choruję na hipoglikemię reaktywną. Jak wiadomo, po wysiłku fizycznym spada poziom cukru. W moim przypadku bardzo mi to utrudnia funkcjonowanie. W wypadku doznałam urazu kręgosłupa (mam niedowład kończyn dolnych). Muszę cały czas rehabilitować się i tu pojawia się problem. Kręcąc rowerkiem rehabilitacyjnym (15 minut), miałam zapaść. W porę trafiłam do szpitala. Lekarz doradził basen i niestety po przepłynięciu jednej długości basenu osłabłam. Dzięki interwencji mojego męża udało mi się dopłynąć. Nie wiem co mam robić, jak żyć. Jaki wysiłek fizyczny mogę wykonywać?

Witam serdecznie!

Niestety przy Pani dolegliwościach nie ma Pani za dużego wyboru w kategoriach sportowych. Faktycznie, basen wydaje się najlepszy. Jedyne co mogę Pani zaproponować to skorzystać z zajęć rehabilitacyjnych w wodzie, być może aqua aerobik, który nie zawsze ma tempo podobne do tego z klubu fitness.

Samo pływanie też jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Proponowałabym jednak stopniowo się wdrażać. Na pewno doradzałabym pływanie na skrajnych torach, gdzie zawsze w chwili osłabienia może się Pani przytrzymać i odpocząć, albo nawet wyjść z wody. Nie musi Pani także od razu przepływać całego basenu. W Pani przypadku wystarczy pływanie małymi dystansami.

Warto pamiętać, żeby wraz z ręcznikiem zawsze wnosić na teren basenu coś słodkiego, na wypadek spadku poziomu cukru.

Pozdrawiam