Mam infekcję - czy ma ona wpływ na wynik testu ciążowego?

Witam! Mam 26 lat. W styczniu przeszłam operację wycięcia lewych przydatków, wcześniej w grudniu założyłam nową wkładkę domaciczną. Po operacji dość szybko zaczęłam znów współżyć z chłopakiem, ponieważ nie sprawiało mi to bólu. Mimo wkładki okres zawsze miałam w postaci drobnego krwawienia, tak też było tym razem. Mój organizm ma skłonność do częstych podwójnych owulacji. Ostatnio odczułam to bardzo boleśnie, ponieważ przez dwa tygodnie czułam się jak na początku ciąży - miałam silne bóle podbrzusza, obrzmiałe i powiększone piersi, zawroty głowy, zmęczenie i osłabienie, problem ze współżyciem, częstsze oddawanie moczu. Obecnie dostałam plamienia, kilka dni wcześniej przed spodziewanym czasem, piersi mam nadal powiększone, ale już nie bolą, złapałam też jakąś zwykłą infekcję. Zrobiłam dziś test ciążowy i wynik był negatywny. Mam pytanie: czy jest możliwość, że wynik jest błędny? Test robiłam rano, ale przez infekcję nie spałam całą noc, męczył mnie kaszel, więc dużo piłam, kilka razy wstawałam do toalety, na dodatek mam gorączkę. Czy to wszystko może mieć wpływ na wynik testu ciążowego i kiedy najlepiej go powtórzyć? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
infekcja nie ma wpływu na wynik testu ciążowego. Test ciążowy należy wykonać około 2 tygodni po stosunku. Wówczas wynik jest wiarygodny. Proponuję powtórzenie testu ciążowego po tygodniu.
Pozdrawiam