Mam jedną małą krostkę na mosznie - co to jest?

Mam jedną krostkę na mosznie. Jest ona lekko czerwona, wielkość raczej mała. Towarzyszy mi ból przy każdym ruchu. Zauważyłem ją przed chwilą podczas kąpania. Przed kąpaniem mnie nic nie bolało. Przeszukałem szybko internet i stwierdziłem, że mogłyby być to prosaki, lecz z tego co wyczytałem nie towarzyszy im ból. Proszę o odpowiedź i radę co mam z tym zrobić. Z poważaniem, Mateusz

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisana zmiana może sugerować zapalenie mieszka włosowego lub zaskórnik. Bolesność może być spowodowana miejscowym stanem zapalnym. Miejscowy stan zapalny powinien ustąpić w ciągu kilku dni, a zmiana powinna ulec wchłonięciu lub też w przypadku nadmiernej wielkości lub ewentualnej zawartości może być konieczna mechaniczne wyciśnięcie treści ze zmiany (ale tylko dopiero po wygaśnięciu stanu zapalnego).
Należy unikać mechanicznego drażnienia okolicy gdzie znajduje się zmiana.
Jeśli zmiana nie zniknie w ciągu około tygodnia lub pojawią się dodatkowe objawy, wówczas wskazana może być konsultacja dermatologiczna.