Mam już dość takiego życia. Czy ja mam depresję?

  Mam 17 lat. W szkole nie mam wielu przyjaciół, kilku znajomych. W rodzinie wszystko w porządku, ale czasami przychodzą takie dni (najczęściej jak coś nie idzie po moim planie lub jak coś mi nie wychodzi), że chce mi się płakać, odechciewa mi się wszystkiego, wszystko mnie denerwuje. Warto też dodać, że od około 2 lat nie mam żadnych zainteresowań, żadnego hobby, wszystkiego się boję, boję się wyjść na ulicę, boję się spojrzeń ludzi, boję się wypowiedzieć w szkole na jakiś temat. Żyję jak jakaś roślinka, tylko szkoła, nauka, chwila przed komputerem i tyle ;(;(. Mam już dość takiego życia.

17 LAT ponad rok temu

Witam,

Zaburzenia nastroju, zmniejszone zainteresowanie dotychczasowymi sprawami są dosyć charakterystyczne dla okresu dojrzewania. Musimy pamiętać, iż zmiany hormonalne mają znaczący wpływ na nasze funkcjonowanie, zachowanie i samopoczucie. Niemniej jednak nie wolno lekceważyć objawów, które nas niepokoją.
Porozmawiaj o swoich dolegliwościach z rodzicami i jeśli nadal będziesz potrzebowała pomocy zdecydujcie się na wizytę u psychologa.

Powodzenia i pozdrawiam