Mam krosty na penisie. Jak to wyleczyć?

Witam, mam 17 lat i od dłuższego czasu, przeszło już kilka lat, mam krosty na penisie. Nie bolą, nie swędzą, ale brzydko wyglądają. Niektóre z nich są w postaci trądzika, tzn. jeżeli je wyciskam to czasem wyjdzie z nich coś w stylu "ropy". Zaś na skórze na żołędziu mam takie 3/4 krosty, też w niewielkiej ilości. One też wyglądają brzydko, starałem się je wycisnąć, ale nic. Tak, wiem, czytałem teraz, że nie wolno ich wyciskać, ale wtedy jeszcze nie wiedzialem. Czasem jak je wyciskałem, to lekko poszła krew i wtedy zaprzestałem. Z tego co czytałem, nie jest to groźne. Czy moglibyście Państwo powiedziec mi co to jest? Jak to leczyć? Może jakąś maść stosować? Troszkę się wstydzę iść z tym do lekarza, proszę o kontakt. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Witam serdecznie.

Niestety bez badania lekarskiego nie da się odpowiedzieć na Pana pytania. Najprawdopodobniej zmiany są fizjologiczne i są związane z przerostem gruczołów, natomiast żeby to potwierdzić konieczna jest wizyta u lekarza - można udać się do lekarza rodzinnego lub dermatologa.

Pozdrawiam.