Mam krosty na penisie proszę o pomoc

Witam, Mam 17 lat i już kilka lat mam krosty na penisie. Nie bolą, nie swędzą, ale brzydko wyglądają... Niektóre z nich są w postaci trądziku tzn. jeżeli ją wycisne to czasem wyjdzie z nich coś w stylu "ropy" zaś na skórze na żołędziu mam takie 3/4 korsty, ale też nie wielkiej ilości... wyglądają brzydko... Staram sie je wycisnąć, ale nic... Tak, wiem, czytałem teraz, że nie wolno ich wyciskać, ale wtedy jeszcze nie wiedzialem. Czasem jak je wyciskałem, to lekko poszła krew i wtedy zaprzestałem... Z tego co czytalem nie jest to groźne... Czy moglibyście Państwo powiedziec mi, co to jest? jak to leczyć? Jakaś maść itp.? Troszkę się wstydzę iść z tym do lekarza. Proszę o kontakt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Problem o którym Pan pisze może być spowodowany przez wiele czynników. Zmiany te moga być niegroźnymi prosakami, czyli niewielkimi, położonymi powierzchniowo torbielami naskórkowymi. Może okazać się też że jest to zakażenie bakteryjne, wirusowe bądź grzybicze, które wymaga farmakoterapii.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem w Pana sytuacji będzie udanie się do lekarza specjalisty dermatologa, który z pewnością oceni Pana problem.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl