Mam krosty na wargach sromowych

Witam! Od pewnego czasu mam na wargach sromowych mniejszych od strony wewnętrznej krosty, które momentami mnie swędzą, złuszcza mi się w tym miejscu skóra i dodatkowo powiększyły mi się wargi sromowe. Czy to jest grzybica? Czy są maści i leki, które mi pomogą? Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy są dosyć nieswoiste, mogą sugerować stan zapalny spowodowany różnymi patogenami, nie musi to być infekcja grzybicza. Aby stwierdzić jakiego rodzaju są to zmiany konieczne jest badanie. Leczenie powinno być zlecone przez lekarza.

Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.