Mam masywne nogi: czy mam szansę schudnąć?

Witam! Mam 19 lat, 183 cm wzrostu i ważę ok. 78 kg. Moim głównym problemem są masywne nogi. Dietę opracowałam samodzielnie, nie liczę również kalorii. Mój jadłospis wygląda mniej więcej tak: Śniadanie: kasza manna na mleku sojowym z łyżką siemienia lnianego, łyżka rodzynek, 4 kawałki suszonych daktyli lub innych owoców, łyżka dżemu. Przekąska: owoc. II Śniadanie: połowa serku wiejskiego, 2 płatki ryżowe z serkiem topionym (ok. 13g), pomidorem i ogórkiem konserwowym, 2 marchewki surowe. Obiad: zamiennie - kasza gryczana, kasza jęczmienna, ryż brązowy (3 łyżki), makaron pełnoziarnisty (50g); cebula, fasola czerwona konserwowa, kukurydza, pieczarki, groszek, marchew, fasola zielona (wszystkie warzywa na patelnię teflonową bez tłuszczu), sos z koncentratu pomidorowego i pół kostki rosołowej lub gotowy z torebki, 3 razy w tygodniu ryba. Kolacja: kukurydza konserwowa, pomidor, ogórki konserwowe, połowa papryki, kostki sojowe, sos z 2 łyżek jogurtu naturalnego z czosnkiem i przyprawą curry, 2 marchewki surowe. Dodam, że jestem wegetarianką.

Przynajmniej 5 razy w tygodniu biegam ok. 45 minut, do tego ok. 4 razy w tygodniu ćwiczę w domu na wybrane partie ciała przez ok. 20-25 minut. 2 razy w tygodniu idę na piesze zakupy na ok. 1,5 godziny. Prosiłabym o ocenę mojego jadłospisu oraz odpowiedź na pytanie czy uda mi się schudnąć ok. 7-8 kg do końca marca? Mam również problem z wyliczeniem mojego zapotrzebowania kalorycznego, gdyż każdy kalkulator pokazuje inne wartości. Dodam, że studiuję i czasami muszę spędzać długie godziny siedząc na wykładach lub ucząc się w domu. Dziękuję z góry za pomoc.

Witam.

Kaloryczność najlepiej wyliczyć z wzoru Harrisa Benedicta i pomnożyć przez współczynnik aktywności fizycznej (1,4 gdy aktywność jest niska, 1,6 gdy średnia i 1,8 gdy wysoka). Jeśli chodzi o Twój jadłospis jesz za dużo konserwowych warzyw, zamiast świeżych, które dostarczają najwięcej składników mineralnych i witamin. Mogą być również warzywa mrożone. Jedz również więcej produktów strączkowych. Skoro jesteś wegetarianką nie wiem dlaczego jesz produkty przygotowane na bazie kostki rosołowej, która oprócz dodatków mięsnych ma również dużo konserwantów i mnóstwo soli, lepiej przyprawić posiłki naturalnymi przyprawami. Ogólnie Twój jadłospis jest prawidłowy. Jednak utrata 7-8 kg w ciągu miesiąca nie będzie ani korzystna ani bezpieczna. Wystąpi efekt jojo, a także mogą wystąpić niedobory pokarmowe oraz zaburzenia hormonalne. Optymalna redukcja kilogramów to 0,5 do 1 kg na tydzień u osób z nadwagą.

Pozdrawiam.