Mam na imię Tosia mam 16 lat i ważę 95kg przy wzroście 170cm. Jak mam schudnąć? Stosowałam różne diety ale nic nie pomaga.

95kg, 16lat, kobieta, ćwiczę, chodzę na basen, często chodzę pieszo lub jeżdżę rowerem. Tak. Chodziłam do dietetyczki w ciągu miesiąca schudłam 4 kg, a później po 2 lub 3kg. Moja dietetyczka dała mi dietę z 1500 kalorii. W ogóle nie jadłam słodkiego. Po 2 miesiącach wizyt u dietetyczki dietetyczka wyjechała za granicę i przestałam do niej chodzić. Naprawdę było widać, że chudłam. Ale jak wyjechała to wróciłam do tej samej wagi. Tak. Moja babcia i mój tata są otyli. Dużo osób w mojej rodzinie jest otyłych. Mama myśli, że może mam już tak genetycznie. Mój tata jest otyły, a mama jest szczupła. Ze strony mamy są szczupli, a ze strony taty są otyli. Tak lekarz rodzinny powiedział mi, że może to jest genetyczne. Porobiłam sobie badanie krwi i wszystko wyszło, że jest w normie. Miałam również robione usg na tarczycę ale również wyszło w normie. Cukier miałam lekko podwyższony, a ciśnienie w normie. O 7 jem śniadanie, później w szkole, tak o 10 zjem kawałek chleba i o 14 jak wrócę do domu jem obiad. Kolacje jem tak o 18-19h. W między czasie zjem również coś słodkiego ale ograniczam. Wolę zjeść warzywa i owoce. Nie wiem czemu tak dużo ważę. Mam siostrę, jesteśmy bardzo podobne do siebie. Mam straszne rozstępy na brzuchu. Wchodzimy w te same rozmiary ciuchów, tyle, że ona waży 85 kg, a ja 95kg. Nie wiem co się ze mną dzieje. Dlaczego ja tyle ważę. Teraz w ogóle nie pije napojów gazowanych, cały czas kupuję wodę niegazowaną. Jak jem obiad to zjem np.1 kotleta, 6 ziemniaków i do tego jakąś surówkę lub buraczki i popijam to woda. Nie.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Musisz zastanowić się, jak zmienił się Twój sposób żywienia po wyjeździe dietetyczki.
Dopóki mogłaś się z Nią konsultować - chudłaś, po Jej wyjeździe- ponownie zaczęłaś tyć.
Co w takim razie się zmieniło?
Być może brakuje Ci motywacji i osoby, która kontrolowałaby Twoje postępy?
Jeśli w tym tkwi problem - poszukaj jakiejś bliskiej osoby, która chciałaby się odchudzać z Tobą.
Osoby zaufanej, której będziesz w stanie powierzyć dane dotyczące Twojej masy ciała i jej zmian.

Polecam artykuł:
http://portal.abczdrowie.pl/efekt-jojo-nie-daj-sie-zwiesc-gdy-chce-ci-sie-jesc

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs.

Zalecam unikanie spożywania potraw smażonych, tłustych. Konieczna będzie rezygnacja z żywności typu fast food, słodyczy, cukru. Zamiast kolorowych napojów gazowanych polecam picie wody niegazowanej, herbaty zielonej, czerwonej, czarnej.
Soki owocowe dobrze jest rozcieńczać wodą. Korzystne będzie zrezygnowanie ze słodzenia herbaty. Zupy nie powinny być zabielane. Należy zrezygnować z tłustych sosów.

Warto także zwiększyć aktywność fizyczną.
Jeśli brak Ci motywacji i systematyczności - kup krokomierz.

Pozdrawiam