Mam nadwagę. Co zrobić, żeby schudnąć i pozbyć się celulitu?

Witam, mam na imię Karolina. Chodzę do 3 klasy gimnazjum. Mam 15 lat. Moim problemem są kompleksy związane z wyglądem mojego ciała. Byłam na wakacjach za granicą i pięknie się opaliłam, jednak, kiedy oglądałam zdjęcia, aż się przestraszyłam... Zawsze miałam kompleksy, ale znajomi mnie uspokajali. Na tych zdjęciach wyglądam jak „słoń'”. Postanowiłam sprawdzić, ile naprawdę ważę... Dawno się nie ważyłam i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu w przeciągu roku poszło mi w górę 14,5 kg. W 1 klasie poznałam chłopaka, który jest ze mną nadal, ale jestem już od niego „większa”, kiedyś byłam Jego „małą myszką” (ważyłam wtedy niespełna 51,5 kg), a teraz? Gdy się spotykaliśmy jedliśmy bardzo dużo słodyczy i teraz u mnie widać skutki, po nim nie. W mojej rodzinie od strony taty wiele osób cierpi na otyłość. W związku z tym szybko tyją. Ważę 67 kg przy wzroście 160 cm. Przez to mam od strony wewnętrznej ud i na pupie rozstępy. Ostatnio pojawiły mi się również na biuście - ledwo widoczne ale są. Sprawdzałam na kalkulatorze BMI i mam nadwagę;(( Moim marzeniem, które jestem gotowa spełnić, jest zrzucenie 10 a najlepiej 15 kg do wiosny. Nie mam pojęcia jak się za to zabrać, aby nie pozostał cellulit, bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź! PS.: Czy przy zrzucaniu kilogramów stracę tez swój biust? Nie ukrywam, że jestem z niego zadowolona...

Witam,

Twoja obecna masa ciała wskazuje na znaczną nadwagę. Jednak mimo to, jesteś w wieku dojrzewania i nie powinnaś stosować restrykcyjnych diet odchudzających. Moja rada jest taka, aby udać się do specjalisty dietetyka, który ułoży dla Ciebie odpowiedni program żywieniowy, pomoże uporać się z nadwagą i nauczy jak zdrowo się odżywiać. Odchudzanie na własną rękę nie jest korzystne. Możesz jednak już od dziś zacząć zdrowo się odżywiać. Musisz tylko przyswoić sobie podstawowe zasady zdrowego żywienia i stosować je.
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Zdrowe odżywienie musi być poparte aktywnością fizyczną. Codziennie bądź aktywna minimum 30 minut. Wsiądź na rower, pobiegaj czy zapisz się na zajęcia dodatkowe. Polecam również basen. W domu ćwicz razem z nami. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam