Mam nieregularne miesiączki - co przy nich oznaczają skrzepy krwi?

Witam,
od ok. 2 lat leci mi czasem troszkę krwi, taki skrzep, chociaż nie mam okresu. Mam 19 lat i ostatnio po 10 dniach od ostatniej miesiączki dostałam następną i bolał mnie mocno brzuch, poleciała mi grudka krwi, musiałam wziąć tabletki. Nie współżyłam i nie byłam jeszcze u ginekologa.
Proszę o odpowiedź.
Z góry dziękuję.

Witam serdecznie,

najczęstszą przyczyną nieregularnych i skąpych miesiączek są zaburzenia hormonalne. W tej sytuacji konieczna jest wizyta u ginekologa. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu oraz wykonanie badania ginekologicznego. Ponadto ginekolog zadecyduje, czy istnieje konieczność badań dodatkowych. Dopiero wówczas będzie można postawić rozpoznanie i włączyć leczenie.

Pozdrawiam