Mam nieregularne miesiączki - czy będę mogła zajść w ciążę?

Witam. Ostatnio chciałam oddać krew, lecz jak powiedziałam lekarzowi, że mam nieregularną miesiączkę, to powiedział, że mogę mieć zaburzenia hormonalne. Mam 18 lat (prawie 19), dostałam 3 lata temu i mam ciągle nieregularną miesiączkę (co 2, 3, 4 albo więcej miesięcy). Ciągle mam trądzik. Czy to może być coś poważnego? Jakie mogą być skutki? Czy to może znaczyć, że nie będę mogła zajść w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
przez pierwsze dwa lata miesiączkowania okresy mogą być nieregularne. Po tym czasie cykl powinien ulec normalizacji. Ponieważ w Pani przypadku czas ten już minął, należy wyjaśnić, co jest przyczyną nieregularnych miesiączek. Najczęściej są to zaburzenia hormonalne. Mogą być one przyczyną problemów z zajściem w ciążę. Dlatego wskazana jest konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam