Mam nieregularny cykl miesiączkowy. Czy zaszłam w ciążę, jak to sprawdzić?

Witam,
mam pewien problem. Nie jestem przygotowana jeszcze na ciążę, ostatni raz się kochałam z chłopakiem jakiś miesiąc temu.

Po 2-3 tygodniach dostałam okres, jak co miesiąc lub nawet nie cały. Przez parę dni dziwnie się czuję, mam złe samopoczucie i zawroty głowy. Mam nieregularną miesiączkę i mam pewne obawy co do tego, ponieważ za każdym razem, kiedy mam złe samopoczucie, to zastanawiam się czy zaszłam w ciążę, czy nie...

ponad rok temu

Witam serdecznie,
Jeżeli stosunek miał miejsce w czasie dni płodnych ryzyko ciąży jest duże, ryzyko to znacznie maleje jeżeli stosunek miał miejsce podczas dni niepłodnych. Należy pamiętać, że podczas dni niepłodnych istnieje również ryzyko zajścia w ciążę, nie jest ono wówczas równe zeru.

Aby orientacyjnie określić dnie płodne trzeba mieć informacje na temat najdłuższego i najkrótszego cyklu. Ponieważ nie mam tych informacji, nie jestem w stanie określić, czy istnieje ryzyko, że zaszła Pani w ciążę. Aby się o tym przekonać, proszę wykonać test ciążowy.

Objawy, o których Pani pisze niekoniecznie muszą oznaczać ciążę. Gdy test ciążowy będzie ujemny, a dolegliwości nie ustąpią, konieczna będzie wizyta u lekarza pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam