Mam nieregularny okres po odstawieniu doustnej antykoncepcji - jakie jest ryzyko ciąży?

Witam, w październiku odstawiłam tabletki bez konsultacji z lekarzem. Od tamtej pory mam problem z okresem, mianowicie w październiku nie miałam, w listopadzie też nie, w grudniu był a w styczniu znowu nie było. Wczoraj uprawiałam sex częściowo bez zabezpieczenia i chciałabym się dowiedzieć, czy przy takich zaburzeniach cyklu jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Pozdrawiam, Magda

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Zaburzenia cyklu oraz miesiączkowania jest niestety częstym działaniem niepożądanym tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli po około pół roku nie powrócą regularne miesiączki proszę udać się do ginekologa, który może wykluczyć inne przyczyny zatrzymywania się okresu, zleci badania hormonów itp. Może się też Pani udać wcześniej jeśli będzie się Pani niepokoić.

Współżycie bez zabezpieczenia przy nieregularnych cyklach stwarza oczywiście ryzyko ciąży.

Pozdrawiam