Mam obfite krwawienie w 6 tygodniu ciąży - czy mam się obawiać?

Jestem kobietą w wieku 18 lat, mam 1 dziecko, a z drugim jestem w ciąży, w 6 tyg. Mam obfite krwawienie, czy mam się obawiać, ze coś złego się dzieje, boję się o dzidziusia troszkę, że coś złego się dzieje. Z pierwszym dzieckiem miałam miesiączkę do 3 miesiąca, ale nie aż tak obfitą.
Proszę o poradę.

Witam serdecznie!
U niektórych pacjentek występują krwawienia w dniach spodziewanych miesiączek, w trakcie pierwszego krwawienia. Zwykle zmienia się jednak charakter krwawienia na mniej obfite. Jeżeli plamienie/krwawienie jest wzmożone i występuje w innym dniu, warto skonsultować się z lekarzem.
Być może krwawienie wywołane jest niedomogą hormonalną, którą wystarczy po prostu suplementować.
W przypadku poronienia, często odczuwane są silne bóle podbrzusza. Jako że nie wspomina Pani o tego typu dolegliwościach, tę przyczynę możemy raczej wykluczyć.
Niezależnie od naszych przypuszczeń, warto udać się do lekarza ginekologa na pełne badanie specjalistyczne.
Pozdrawiam