Mam objawy białaczki - czy jestem chora?

Mam 26 lat. Od pewnego czasu boli mnie głowa z tyłu, cały czas jestem zmęczona. Pojawiają mi się siniaki na nogach, bolą mnie oczy i mam powiększone węzły chłonne. Czy to białaczka?

26 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Opisane przez Panią objawy nie są specyficzne i mogą wynikać z różnych przyczyn. Najlepiej byłoby gdyby odwiedziła Pani lekarza rodzinnego, który Panią zbada i zaleci podstawowe badania (morfologia krwi, OB) oraz w razie potrzeby skieruje na dalszą diagnostykę do specjalisty.

Potencjalne objawy występują głównie w przypadku ostrych białaczek (przewlekłe zwykle są rozpoznawane na podstawie przypadkowych badań morfologii krwi) i charakteryzuje je - stosunkowo szybki czas pojawienia się i narastania objawów takich jak gorączka, stany podgorączkowe, objawy anemii (osłabienie, męczliwość, bladość skóry) oraz łatwe siniaczenie się.