Mam objawy hipoglikemii, a poziom glukozy w normie. O czym to świadczy?

Mam 40 lat, jestem kobietą. Od czasu urodzenia drugiej córki (15 lat temu) mam problemy zdrowotne. Najpierw stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy. Miałam operację usunięcia (wole). Teraz biorę 100 mg leku. Leczyłam się u endokrynologa, który stwierdził, iż w zasadzie to wszystkie wyniki są w normie. Jeden tylko wynik wskazywał na odchylenie - wieczorem przyjęłam 1 tabl., a rano miałam to badanie. Dodam jeszcze, że zawsze musiałam pilnować swojej diety, nie mogłam sobie pozwolić na szaleństwo świąteczne. Ale od czasu urodzenia córki, po prostu jem bardzo mało (słodyczy w ogóle - używam słodzika). Uwielbiam owoce - szczególnie jabłka. Czasami zdarza mi się, iż po długotrwałym wysiłku drżą mi ręce i czuję się bardzo słabo. Poziom glukozy mam w normie - 89. Kiedy około 10 lat temu poszukiwałam przyczyny mojego złego samopoczucia, zrobiłam sobie krzywą cukrową - nie pamiętam dokładnie wyników -ale wiem na pewno, że laborantki dziwiły się, że po wypiciu odpowiedniej dawki glukozy, poziom cukru mało mi się podniósł. Obecnie mam następujące, bardzo nasilające się objawy: uporczywe bóle głowy, uczucie znużenia, brak koncentracji uwagi, plącze mi się język, mam zawroty głowy, ziewam, napady lęku i niewytłumaczalnej złości (szczególnie po przebudzeniu), bardzo męczy mnie zasiadanie przy stole i długie rozmowy w spoczynku - głowa wtedy robi mi się ciężka - następuje splątanie. O wiele lepiej się czuję, gdy prowadzę rozmowy dosłownie podczas prasowania czy gotowania. Dodam jeszcze, iż z powodu znacznego nasilenia bólów głowy jestem pod opieką neurologa, który włącza bardzo różne leki - ze słabym skutkiem. Dodam jeszcze, iż 12 lat temu brałam sterydy w szpitalu i wtedy po prostu wszystko ustąpiło - schudłam 5 kg, miałam regularną miesiączkę, jadłam i nie tyłam, nie miałam splątania ani problemów z koncentracją. Wiem, że to długa historia. Ale ja naprawdę nie wiem, do kogo jeszcze się udać. Neurolodzy rozkładają ręce, endokrynolodzy też, a ja wiem, że zmieniło się coś w moim organizmie po urodzeniu córki. Iwona

Witam!

Opisane objawy wymagają diagnostyki, której podstawą jest szczegółowy wywiad i badanie fizykalne. Takie dolegliwości mogą mieć bardzo różne przyczyny. Lekarzowi niezbędne będzie uzyskanie szeregu informacji na temat obecnego stanu zdrowia, historii medycznej, chrób występujących w rodzinie, przyjmowanych teraz i uprzednio leków. Informacje te wraz z danymi uzyskanymi w badaniu przedmiotowym pomogą ukierunkować dalszą diagnostykę, a więc badania dodatkowe oraz konsultacje specjalistyczne.
Proszę pamiętać, że warto zacząć od szerokiego spojrzenia na problem, a dzięki stopniowej analizie możliwe będzie postawienie prawidłowej diagnozy.

Pozdrawiam