Kobieta

Nie potrafię sobie poradzić:(. Mam dużo problemów:(. Boję się tego, co będzie jutro - wiem, że mnie już nic dobrego w życiu nie czeka, wiem to na 100%, klątwa rodzinna:((. Nic mi się nie chce:(. Mam ochotę umrzeć, ale nie mam na tyle odwagi żeby się zabić:(. Jak z tego wyjść? Nie mam pieniędzy, żeby iść prywatnie:(. Boję się, że nigdy już nie będzie dobrze:(

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam!

Trudności w życiu czasem nagromadzają się i wydaje się, że już nic dobrego nie może się wydarzyć. Jednak zawsze są możliwości, tylko w stanie przygnębienia nie można ich dostrzec. Warto, żeby skorzystała Pani z pomocy psychologa.

Bezpłatną otrzyma Pani w OPS-ie lub w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Są też inne organizacje, które udzielają bezpłatnej pomocy. Musi się Pani dowiedzieć, jakie konkretnie znajdzie Pani w swojej okolicy, takie informacje powinna Pani uzyskać w OPS-ie.

Zanim znajdzie Pani taką pomoc, warto skorzystać z pomocy telefonu zaufania. Jest wiele różnych telefonów zaufania, które udzielają bezpłatnej pomocy oraz wsparcia. Będzie Pani mogła porozmawiać o swoich problemach i znaleźć rozwiązania potrzebne do zmiany sytuacji. Znajdzie tam Pani również wsparcie i zrozumienie, a także ewentualnie adresy placówek, gdzie może Pani uzyskać darmową pomoc psychologa. Warto spróbować i przekonać się, jakie ma Pani możliwości.

Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Neurologia – Neurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego. Domeną psychiatrii są z kolei choroby, których podłoże stanowi biochemiczne zaburzenie funkcjonowania mózgu jako całości.
  • Depresja – Depresja to zespół zaburzeń psychicznych dotykających nastroju.  Depresja ma kilka grup objawów – obniżenie nastroju, obniżenie tempa działania i myślenia, lęk, a nawet objawy somatyczne. Nie do końca znane są przyczyny powstawania depresji, określa się tylko czynniki, które mogą jej sprzyjać, jak np.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach