Mam od urodzenia na palcach jednej ręki czerwone plamy - czy to alergia?

Od urodzenia mam na palcach jednej reki czerwone plamy (nie swędzą i nie łuszczą się) po prostu skóra w tym miejscu ma czerwony kolor. W moim przypadku te plamy są małe, ale spotkałam się już z przypadkami ze plamy pokrywały całą rękę, plecy i twarz osoby. Słyszałam, że można je usunąć laserowo. Jakie są plusy a jakie minusy usunięcia tych plam i co to za plamy?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jeżeli zmiany występują od urodzenia raczej na pewno nie mają pochodzenia alergicznego.
Prawdopodobnie są to naczyniaki skóry, jednak żeby potwierdzić to przypuszczenie konieczna jest wizyta u lekarza, który będzie miał możliwość badania, obejrzenia zmiany i dokładnego zebrania wywiadu.

Jeżeli opisane zmiany są naczyniakami, metoda ich usuwania zależna jest między innymi od lokalizacji zmiany i jej rozległości. Zastosowanie mają metody chirurgiczne, krioterapia oraz laseroterapia.
Wskazane jest odwiedzenie dermatologa.

Pozdrawiam