Mam ogromny rumień - czy zwiększyć dawkę leku?

Witajcie.

Dostałem od lekarza u**** 100mg, mam zażywać 2 razy dziennie, czyli 200 mmg/dzień, czy to aby nie za mało, może wziąć podwójną dawkę i iść do lekarza jak się skończą tabletki? Mam rumień powiększający się od 2,5 miesiąca, proszę o radę czy nie zwiększyć dawki.

Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witamy serdecznie.

Zdecydowanie jak najszybciej powinien skonsultować się Pan z lekarzem, który prowadzi Pana leczenie. Jeżeli jest to lekarz rodzinny, może się Pan zgłosić do Poradni chorób zakaźnych, gdzie pomogą Panu specjaliści zajmujący się leczeniem boreliozy.

Absolutnie nie powinien Pan modyfikować leczenia i dawek na własną rękę. Grozi to wystąpieniem licznych działań niepożądanych.