Mam okropne piersi. Co robić?

Mam 16 lat. Moje piersi są nieładne, bolą mnie przy każdym dotknięciu, ale najbardziej niepokoją mnie brodawki - są duże, zajmują obszar niemal całej piersi i mają różowy kolor. Moje sutki są niewidoczne, płaskie, jakby w ogóle ich nie było, powiększąją się tylko czasami i mają brzydką nierówną strukturę. To wszystko wygląda bardzo nieestetycznie i martwię się czy nie jestem na coś chora, jednak wstydzę się iść do ginekologa. Czy da się z tym coś zrobić? Bardzo proszę o pomoc :(

Witam serdecznie.

U nastolatek w okresie dojrzewania piersi podlegają przemianom. Myślę, że nie masz powodów do niepokoju, gdyż piersi zapewne zmienią jeszcze swój kształt. Jeżeli jednak odczuwasz dolegliwości bólowe powinnaś jednak odwiedzić lekarza. Nie koniecznie musi to być ginekolog, może być pediatra lub lekarz rodzinny. Jeżeli lekarz stwierdzi nieprawidłowości, wtedy może skierować Cię do ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie.